“צעצוע”- מיזם אמנות עיצוב ותרבות

מיזם אמנות עיצוב ותרבות ראשון מסוגו בעולם העורך מגוון אירועים ותערוכות בנושא צעצועים נדירים מכל הארצות  ומכל הזמנים.
מחודש פברואר ועד ה- 11 במאי “צעצוע” עורכים אירוע מתמשך בהאנגר 12 שבנמל תל אביב. תערכות מתחלפות של אמנים ישראלים היוצרים ומציגים צעצועים ומעניקים פרשניות והסברים כיצד הם רואים את עולם הילדות והמשחק.

התערוכה של “צעצוע” שהתקיימה בסוף חודש פברואר בשיתוף עם ויצ”ו במעמד ח”כ יצחק הרצוג תרמה את כל הכנסותיה ממכירת צעצועים לילדים בסיכון.
התערכות כוללות מפגשים עם האמנים, סדנאות השתתפות עצמית לילדים, הרצאות אמנים, משחקי ילדים וחלל נוסף המציג צעצועי אספנים נדירים משנות ה-20 ועד היום ביניהם בובות, צעצועי ספורט, רובוטים, צעצועי פח, מלחמת הכוכבים, צעצועי פלסטיק, אוסף פישר פרייס, אוסף מיקי מאוס, מטוסים, באטמנים, גומי, מכוניות וצעצועי עץ. בין האספנים: סיגל עברי, טניה לוטן, ירון גאיר, זאב אנגלמאייר, רן רהב, ליאורה פוגלמן, דוד טרטקובר ואחרים.  סיור וירטואלי >>

בחלל נפרד נוסף סטודנטים ובוגרים במחלקות לעיצוב בבצלאל ו-HIT חולון יציגו את הצעצועים אשר עיצבו. אנו ממליצים לנעול נעלים נוחות ולשוטט ברוגע בין הצעצועים המגוונים, להתפעל מהיצירות המודרניות, להיזכר בעולם הקסום הזה ולהתגעגע בעיקר לימים שבהם אותנו היו מוצאים שרועים על השטיח בחדר משחקים עם הלגו והברבי.

בסופי שבוע יתקיימו סדנאות חווייתיות עשירות לילדים בהנחיית עקיבא קליינמיץ. הסדנאות יתקיימו בו זמנית וכל ילד יוכל לבחור במה ירצה להשתתף. הסדנאות מעניקות לילדים אפשרות ליצירה ולהתנסות עם חומרים וטכניקות עבודה שונות. מומלץ לקחת חלק ביותר מסדנאה אחת לילד. כמובן שכל ילד  בסוף הסדנה מוזמן לקחת הבייתה את היצירה החדשה שלו מבית “צעצוע”.
סדנאות ילדים:
* קדרות עם אובניים: סדנא של התנסות בעבודה על אובניים, חוויה של חושים ומוטוריקה עדינה וגסה,
חיבור עין -יד ועוד.
* צביעת דגמי גבס: הילד צובע ומצייר על דגמי גבס
* בקבוקי חול צבעוני: הילד ממלא חול צבעוני ויוצר צורות לפי הצבעים ולפי רצונו
ימים שישי ושבת: 29-30.4, יום שישי בין השעות: 10:00-16:00, שבת: 10:00-18:00.
עלויות: 20 ₪ לבקבוק זכוכית , 35 ₪ לאבניים , 25 ₪ לגבס .

במהלך השבוע הקהל הבוגר מוזמן להשתתף בהרצאות ומפגשים עם האמנים בנושאים:ההיסטורית הצעצועים, הצעצועים של העתיד, עיצוב צעצועים, “צעצועים למבוגרים בלבד” ועוד.

ב 28.04 בשעה 20:30 תוכלו להינות מהרצאתו של חיים שפיר- ממציא הטאקי, פיקולו, שמונה וחצי עוד משחקים רבים.
ב 04.05 בשעה 20:30 הינכם מוזמנים להרצאה בנושא כלי נשק בעולם המשחקים. ההרצאה תתמקד בסופו של עניין ברוגטקה ותסייע לנו להבין כיצד יצירת הרוגטקה יכולה לפתח את קוארדינציה, יציבות, מוטוריקה, פיתוח החשיבה ועוד.
ב 05.05 בשעה 20:30 תוכלו להינות משיח עם טל טנא-צ’צ’קס בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל אשר קיבלה מילגת הצטיינות ל-School Of Visual Arts והספיקה להציג את יצירותיה המופלאות במוזיאון ישראל. טל מעצבת צעצועים ללא טכניקה מיוחדת אלא בספונטניות ובכל אביזר הנגיש ליד, היא אוספת פרטים וחלקים שונים של צעצועים ומחברת ויוצרת צעצועים חדשים מרהיבים ולא מן השורה.
ב 11.05 בשעה 20:00 ייתקיים אירוע הגמר של הסטודיו למשחק אשר לוקח חלק יחד עם “צעצוע” בפרוייקט למחשקי מחשב. הכניסה חינם.

פרטים:
* ימים ושעות הפתיחה: ימים ד’, ה 16:00-22:00 | שישי 10:00-16:00, שבת 10:00-18:00
* הכניסה כרוכה בתשלום. עלות הכניסה לאדם: 25 ₪. למשפחות של 4 אנשים ומעלה- 20 ₪ לאדם.
** לילדים עד גיל שנתיים הכניסה בחינם | סדנאות ופעילויות במחירים משתנים.
טלפון לבירורים: 03-6031640