רוטשילד ללא הפסקה, הקיץ כבר כמעט כאן

מאז שהתחיל הקיץ אני מגלה מחדש את תל אביב …

מצד אחד חום אימים, ומזגן טוב אמור להיות הקריטריון מספר אחת בבחירת מקום לבילוי, מצד שני, רוב המקומות שאני מכירה אמנם ממוזגים היטב אך סגורים וחשוכים מה שמתאים יותר לימי החורף… אז מצאתי אלטרנטיבה..

בערב הקייצי התל אביבי הממוצע, כשלא מדובר על יום חם במיוחד, אפשר, בתנאים מסוימים, לשבת בחוץ.. התנאים המסוימים בד”כ כוללים מאוורר ומשקה צונן…

ביום שני השבוע קבעתי עם חברים בשדרות רוטשילד.

אני גרה לא רחוק ונראה לנו נחמד “לפתוח מעגל” בשדירה.

באיזור המדובר, בין נחמני למאז”ה קיימות שתי אופציות. האחת, קפה רוטשילד בפינת נחמני, והשני ” מתחת לעץ” בפינת מאז”ה..

קפה רוטשילד זה מקום מטורף.. מלא כמעט בכל שעות היום והערב .. ביום שישי ממש עמוס בצהריים. מידי פעם מגיעה להקה נחמדה שמתמקמת על הדשא ומנגנת לעוברים והשבים. לפעמים, בימים שמלא שם במיוחד אנשים פשוט לוקחים משקה או סנדויץ’ (מעולים!) ויושבים על ספסלי השדירה או על הדשא..

המקום השני , “מתחת לעץ”, נפתח לדעתי, כאופציה ב’ למי שלא מצא מקום פנוי בקפה הראשון .. אבל הוא מפתיע לטובה. קודם כל, גם שם יש סנדיויצ’ים מעולים אבל יש משהו נוסף שנותן למקום ערך מוסף שלא יסולא בפז- יש בירה! מה שאין בקפה רוטשילד ומה שמהווה שידרוג ענק למקום בקיץ כמקום בילוי.

אה.. וגם משם שומעים את הלהקה… ( אני לא בטוחה שהם לא מגיעים כהזמנה דווקא של “מתחת לעץ”…)

ישבנו שם איזה שלוש שעות. התחלנו שניים וגדלנו לעשרה במהלך הערב, ככה זה כשיושבים על עורק התנועה הראשי של העיר… אנשים עוברים, מצטרפים ,שותים משהו וממשיכים בדרכם..

עיריית תל אביב הודיעה כי מתחילת יוני 2012 יהפכו שדרות רוטשילד למדרחוב בסופי שבוע. השדרה תיסגר לתנועת כלי רכב מיום שישי בשש בערב עד שבת בשש בערב, כמעט לכל אורכה, מרחוב החשמונאים בצפון עד רחוב הרצל בקצה הדרומי שלה. ברחובות החוצים את השדרה תותר תנועת כלי רכב כרגיל. כמו כן, תתאפשר החניה לאורך השדרה לפני סגירתה. כנראה שבאמת רוצים להפוך את רוטשילד למקום הומה יותר, למרות שהוא כבר כזה. מעניין אם המחאה תנסה לשוב ולהתנחל שם, במידה והיא תתניע מחדש.

אז יאללה.. שימו כפכפים וגופיה ותגיעו…