פסטיבל תל אביב הבינלאומי ה- 6 לסרטי ילדים ונוער

זוהי השנה השישית לקיומו של פסטיבל תל אביב הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער המתקיים בסינמטק בתל אביב בין התאריכים 27-30 באוקטובר 2010.

כהרגלו של הפסטיבל גם השנה תתקיים תחרות על הפרס הסרט הטוב ביותר, יוקרנו סרטים שנוצרו ע”י ילדים,יהיו סדנאות מיוחדות לילדים ומפגשים בין ילדים ישראלים ופלישתינים.
הפסטיבל ייפתח השנה בסרט הנורבגי הידוע בשלל פרסיו- “ראפיקי 2009” -בו מסופר על שלוש חברות בעלות ברית משותפת, הקורסת לפתע ביום אחד כאשר אחת מהבנות נאלצת לעזוב את נורבגיה עקב סיום תוקף אשרת העבודה של אמה.

כמו כן-במהלך הפסטיבל יוקרנו למעלה מ 60 סרטים העוסקים במירב העיניינים אשר מעוררים סקרנות, והשתוקקות לעוד בקרב הילדים,כגון: סיפורים משפחתיים ואישיים, סיפורים אנושיים,היכרות עם תרבויות שונות וכ’ו.

במסגרת הפסטיבל תתקיים תחרות בינלאומית של סרטים לילדים, סרטים בעלי שבחים ושופעי פרסים שהשתתפו בפסטיבלי סרטי ילדים ונוער החשובים בעולם.בתחרות יהיו נוכחים חבר שופטים אשר מורכב בחלקו ממבוגרים וחלקו ילדים אשר עברו הכשרה מיוחדת לכך במשך תקופת הקיץ. השופטים יבחנו את הסרטים והם אלו אשר יבחרו את הסרט הזוכה הטוב ביותר.

מעבר לכך,ישנו שיתוף פעולה בין הסינמטק בתל אביב למרכז פרס לשלום, אשר כתוצאה ממנו תתכנס נבחרת כדורגל אשר חברים בה ילדים יהודים, ערבים ופלישתנאים.
אלו ישתתפו יחדיו בפעילות חברתית מיוחדת במינה ובצפייה בסרט האינדונזי שישתתף בפסטיבל “גראודה בליבי – האם חלומות באמת מתגשמים?”-המראה את חייו של באיו בן ה12 שכל חייו חלם להיות כדורגלן מפורסם זאת בניגוד לרצונו של סבו.

גם השנה ילדי הפריפריה משדרות ועוטף עזה יהנו מאירועים אלו, תודות לקרן לידידות אשר בראשה הרב יחיאל אקשטיין.