“יד השמונה” – “מארמונו של לואי ה-14” – הפרויקט הישראלי למוסיקה עתיקה

“מארמונו של לואי ה-14” – הפרויקט הישראלי למוסיקה עתיקה – יום שישי 6.8.2010 בשעה 12:30 ביד השמונה

תוכנית מגוונת, מרתקת ווירטואוזית, של מוזיקה מרחבי אירופה מתקופת הרנסנס והבארוק המבוססת על נגינה בכלים עתיקים אותנטיים.

הפרויקט הישראלי למוסיקה עתיקה, אשר חבריו הצעירים מגיעים מאירופה, זוכה הקיץ להתארח בסדרת הקונצרטים ביד השמונה.

נגן הלאוטה והמנדולינה אלון שריאל יחד עם נגן החלילית שיר שמש וחברים נוספים בכלים עתיקים, יציגו תכנית מגוונת, מרתקת ווירטואוזית, של מוסיקה מרחבי אירופה של הרנסנס והבארוק”.

תוכנית הקונצרט “מארמונו של לואי ה- 14” :

בתכנית שלוש יצירות מרכזיות:

היצירה הראשונה היא טריו סונטה מאת באך, אולי המוסיקה הקאמרית הכי שכלתנית של הבארוק. היצירה שנכתבה במקור לעוגב מקבלת נפח מיוחד כאשר כל קול מנוגן ע”י כלי אחר.

היצירה השנייה והמרכזית מכולן היא האפותאוזה של קופרן. המלחין מפריזאי כותב מעין מחזה, ממש מוסיקה תכניתית, המתארת את עלילותיו של המלחין והכנר הוירטואוז קורלי. היצירה כוללת טקסט בצרפתית –שתורגמה וקטעים ממנה ישובצו במהלך ביצוע היצירה.

היצירה המסיימת – סונטה מאת הכנר הוירטואוז מונציה – דריו קסטלו, מן הבארוק האיטלקי המוקדם. הבארוק האיטלקי המוקדם כולו אפוטאוזו אחד גדול, המון רגש ופנטזיה, בקלות ניתן להתייחס גם למוסיקה הזו כמוסיקה תכניתית וכששומעים את סונטה זו לא יהיה מרחיק לכת גם לייחס למלחין מניה דפרסיה.

מלון יד השמונה

בנוף הררי מרהיב הטובל בירק על רקע מישור החוף והים המשתרעים הרחק מערבה, בתי עץ שיובאו מפינלנד המעניקים אווירה רגועה ופסטורלית.

שילוב של ארוחת בראנץ’ עשירה בתיבול מצמחי ארץ ישראל, גבינות הרריות ונגיעות מתרבות פינלנד, לצד קונצרטים איכותיים ומגוונים המבטיחים חוויית יום שישי קסומה עם טעם של חו”ל במרחק 10 דקות נסיעה מירושלים ו 35 דקות מתל אביב.

מחיר כרטיס לקונצרט: 80 ₪
ארוחת ברנץ’ 100 ₪
להזמנות במלון יד השמונה >>