מצדה – אתר מורשת עולמית

מצדה

כולנו גדלנו על מיתוס מצדה המופלא, שהונצח בתודעתנו בין היתר, בסרט המיתולוגי בכיכובו של פיטר שטראוס בתפקיד אלעזר בן יאיר ופיטר או’טול כפלביוס סילבה האגדי אשר הטיל את המצור על המבצר האדיר.
 למי שעדיין לא ביקר באתר ובגן הלאומי של מצדה זה הזמן, מומלץ בחום – חום קל כמובן, לפני בוא החמסינים הכבדים, לבקר ולהתרשם מארמונותיו של הורדוס, חומת הסוגרים, בית הכנסת מתקופת הקנאים, מקווה הטהרה, בורות המים, בתי המרחץ ועוד.


מבצר מצדה שוכן על צוק המתנשא לגובה 450 מטרים מצידו המזרחי ו-100 מטרים מצידו המערבי. את המבצר מקיפים  1,400 מטרים של ביצורים, חומות ומגדלים. בורות המים ומחסני המזון אפשרו למבצר מצדה לעמוד בתקופת מצור ארוכה.
במרכז המבקרים ניתן לצפות בסרט המתאר את ההיסטוריה של מבצר מצדה, בפריטים ארכיאולוגיים ובמודל מוקטן של המבצר. 
ניתן להגיע לאתר ממערב דרך העיר ערד או דרך כביש 90, כביש סדום-יריחו ולעלות דרך הרכבל עד לתחנה העליונה וממנה עליה במדרגות למעלה. לחילופין ניתן להגיע לאתר, בהליכה במסלול שביל הנחש המסומן בחיצים לבנים על רקע כחול. אורכו של המסלול בהליכה מתונה כשעה.

במבצר עצמו, מסלול מעגלי לאורך קירותיו המרשימים של המבצר. ניתן לשוטט באתר עם מדריך קולי אישי באמצעותו ניתן לבחור בדברי הסבר מעניינים ביניהם, ביקור בחדר השינה של המלך הורדוס ושלל פרטים פיקנטיים מלפני אלפיים שנה…הסיור מוצע בעברית אנגלית צרפתית וגרמנית במחיר 20 ₪ כולל אוזניות.

למטיילים המעוניינים בלינה מוצע חניון לילה “מחנה מצדה”: שטח ללינת לילה לקבוצות בתיאום מראש. החניון כולל אוהל לינה ואירוח גדול, משטחים להקמת אוהלים. שירותים/מקלחות, פינות בישול ומנגל. מקום אידיאלי לעריכת אירועים ופעילות שטח.
לתיאום מראש: 08-6280404

שעות פתיחה: א’-ה’ 08:00-17:00, ו’ 08:00-14:00 בערבי חג האתר נסגר שעה קודם. 

טלפון לבירורים: 08-6584207/8