פארק הירקון – גני יהושע תל אביב – בילוי רגוע וירוק בלב העיר

כל כך חשוב שיצרו את הפארק העצום הזה עבורינו, לפחות אלה שגרים בתל אביב, מקום ירוק, שופע חיים, אנרגטי ועדיין מרגיע בלב העיר הסואנת והעמוסה.

לא יודע מה היה קודם, רוכבי אפניים ומחליקי רולרבליידס או פארק הירקון עם השבילים הסלולים הארוכים שמאפשרים סוג כזה של ספורט.

ניתן להגיע מנמל תל אביב עד ראש העין די מהר – שטחו של הפארק כ-3,500 דונם מכביש גהה במזרח ועד שפת הים במערב. בשיטוט בפארק תוכלו להנות מפינות חמד רבות בין העצים והמדשאות. ישנו מיני גן חיות עם עופות ויונקים, מרכזי ספורט וכושר לשימוש חופשי, אגם עם לוטרות, גינות משחק לילדים, מגרשי כדורגל וכדורסל, בית ספר לשייט, גינות סגורות לכלבים ועוד.

היום נתקלנו ממספר רב של עופות שנהנו מהנחל – עגורים, קורמורניים, ועוד כאלה שלא זיהיתי. אפשר להוסיף כמה בתי שימוש ציבוריים לאורך הפארק ואולי קצת יותר ספסלים ופשוט לשמור על המקום היפה הזה. חבל שהנחל מזוהם. פעם שחו בו דגי גופי.

השבוע רכבתי בפארק עד להופעה של בוב דילן באצטדיון רמת גן, רכיבה של 20 דקות, בלי חניה, בלי פקקים ואפילו שרפתי כמה קלוריות. לאחרונה האריכו את הטיילת מהנמל צפונה – לכיוון תל ברוך. תענוג, שביל אופניים רחב מבטון שמאפשר רכיבה נוחה ונוף מדהים של הים לכל הדרך. ממש פותח את הפקק של הנמל ומאפשר יותר מקום לפעילות ספורטיבית.

בית קפה חדש – מיסטיק רוז, נמצא בכניסה לנמל על שפך הירקון. אחלה מקום!

שמרו על הנקיון!