פסטיבל ג’אז של תל-אביב חוגג 19 עם הופעות והפנינג ג’אז באוירה קסומה

פסטיבל ג’אז תל-אביב חוגג 19 חורפים וכבכל שנה, גם השנה יתאספו בתל אביב ענקי ג’אז בקנה עולמיים לצד מוסיקאים מקומיים – ותיקים וחלקם פחות מוכרים בין  ה 20-22 לפברואר.

את הפסטיבל יפתח הסקסופוניסט דיויד “פאטהד” ניומן, אחד מענקי הג’אז שעדיין פעיל, אשר היה יד ימינו של ריי צ’ארלס במשך 10 שנים כנגן ומעבד התזמורת בתקופת שיא היצירה של צ’ארלס. כמו כן יופיעו בפסטיבל מקהלת הסקסופונים של הסקסופוניסט החשוב אודין פופ בליווי 11 נגנים ישראליים, מתוכם 8 נגני סקסופון; שלישייתו של נגן הבס והמלחין מריו פאבון, מהפעילים בסצנת הג’אז של הדאון טאון בניו-יורק ושלישיית המורשת האתנית של קהיל אל-זאבאר אשר בארבעים שנות פעילותו מחבר בין מוסיקת הג’אז למורשת “אמא אפריקה” והמוסיקה של הקהילה השחורה בארה”ב. לצידם יופיעו אמנים ישראלים בהפקות מיוחדות לפסטיבל: מארינה מקסמיליאן בלומין עם תזמורת הג’אז של תל-אביב, שלומי שבן, דודו בליליטי, אלברט בגר, שמוליק בודגוב, ארז נץ וחיים רומנו המארחים את שלום חנוך ועוד.

כמיטב המסורת, גם השנה ניתן יהיה להנות ממופעים ללא תשלום באכסדרת סינמטק תל-אביב ומהפנינג ג’אז באוירה קסומה ומוסיקה טובה ביום שישי בצהרים.

כרטיסים למופעי הפסטיבל בקופת סינמטק תל-אביב, רח’ שפרינצק 2, טל. 03-6060800