מוזיאון הטרקטור – תל מונד

מוזיאון הטרקטור שבתל מונד הוא מקום מיוחד לחובבי ההיסטוריה של ארץ ישראל החקלאית, מציג עשרות רבות של טרקטורים שמלווים את המידה בשנותיה הראשונות ועד היום ומציג בגאווה גם את הטרקטור מהסיפור: הטרקטור בארגז החול” שכתב מאיר שלו ואייר יוסי אבולעפיה.

האוסף מופעל על ידי עמותה ציבורית ומכיל טרקטורים וכלי חקלאות ממונעים ונרתמים. כלים אלו מוצגים לציבור במושב עין ורד אשר בגוש יישובי תל מונד שבשרון. העמותה עוסקת באיסוף, שיקום ובגיוס המשאבים הדרושים להצלת הכלים ופועלת לתפעול שוטף ולהקמת בית לאוסף כמקום של קבע לאוסף לאומי.

“אוסף הטרקטורים” (מקודם – אוסף מילשטיין) – מכיל כלי חקלאות ממונעים, כלים רתומים וטרקטורים מראשית המאה הקודמת ומהווה גרעין לאוסף הציבורי הגדול מסוגו בארץ הנחשב לגדול גם בסדר גודל בינלאומי. בארצנו מספר אספנים של טרקטורים וציוד חקלאי ישן. כולם משוגעים לדבר ומשקיעים ממרצם ומהונם כדי לרכוש את הציוד לשקמו להנאתם והנאת סביבתם. אחד מהם הוא ארז מילשטיין חקלאי ממושב עין ורד, יזם ומייסד העמותה. באוסף כלי חקלאות ממונעים, כלים רתומים וטרקטורים מראשית המאה הקודמת, כאלה ששימשו את חקלאי הארץ מראשית ההתיישבות העברית החדשה בה.

הגענו למוזיאון לבילוי של שישי בוקר עם ילדים בגלאי שנתיים עד עשר, הילדים מצאו במקום עניין רב, בחנו את הכלים, התלהבו מאד ומצאו עניין רב במוזיאון. בין הכלים תוכלו לראות טרטקורים של חברת פורשה הגרמנית, טרקטור פולני, טרקטור ישראלי מסוג זאטוט ועוד רבים אחרים. במקום נערכים ערבי שירה בציבור במחיר נח הכולל כיבוד קל.

לפרטים:
נייד 052-2452457
פקס 09-7961097