בר מצווה בכותל, אירוע בירושלים

בשנים האחרונות אנו עדים לטרנד הולך וגדל של משפחות חילוניות ודתיות אשר מעדיפות לחגוג בר מצווה בכותל.

אירוע זה של בר או בת מצווה הינו אחד האירועים המשפיעים ביותר בחייו של ילד יהודי שהגיע לבגרות, רבים מההורים כיום מחפשים לחגוג את האירוע הזה באופן שונה ולא שגרתי.

אספנו עבורכם מספר אפשרויות לצורך קיום אירוע מיוחד ושייזכר לאורך שנים.

בר מצווה בכותל – באופן עצמאי:

מבדיקה שעשינו הפקת אירוע בכותל יכולה לעלות בין 6000 ל 20000 ש”ח לאירוע כמובן שהכל תלוי באיזה חברת הפקות בוחרים ובאיזה תכנים רוצים להציע לאורחינו.

מי מכם שמעוניין להפיק אירוע כזה לבדו צריך לזכור שמדובר בהפקה לא קלה ואף לא זולה גם כאשר מבצעים אותה לבד.

בשלב ראשון צריך לבדוק מהו התאריך העברי של הילד שלפיו ניתן להעלות את הילד  לתורה וכמובן צריך לזכור כי האירוע ניתן לביצוע בימי שני וחמישי בשבוע (ימי הוצאת ספר תורה).

אחרי שבחרנו את התאריך צריך ליצור קשר עם עמותת מורשת הכותל בירושלים וזאת על מנת לתאם את האירוע ולקבל מלווה מטעמם.
אחר כך צריך לתאם עם חברת אוטובוסים את יום האירוע והתוכנית מומלץ להביא את האורחים באוטובוס מאשר אחר כך לחפש את כולם אם מגיעים באופן פרטי (יש גם בעיית חניה בכותל)…
לגבי תכנים ניתן כמובן להחליט לבד מה מתאים לקהל האורחים שלכם, אנו ממליצים על ארוחת בוקר קלה משותפת (בקיץ לדאוג גם להרבה שתייה) וכמובן אחרי העליה לתורה בכותל ארוחת צהריים משותפת במסעדה או מלון (ארוחת הצהריים יכולה להיות גם המקום לברכות או הקרנת מצגת).

ניתן ומומלץ להוסיף גם תהלוכת מתופפים ושופרות כולל חופה היוצרת אווירת שמחה וכמובן מעשירה את האירוע. ניתן לתאם עימם מראש או פשוט לסגור עם קבוצה כזו כשמגיעים לעיתים ניתן למצוא אותם ממש בכניסה לכותל מחזרים אחרי לקוחות (קיים סיכון לחכות לרגע האחרון כי ייתכן ולא יהיו פנויים).
ניתן גם לשכור מורה דרך או מלווה באוטובוס אשר ינעים את האווירה ויפעיל את האורחים.

למעונינים ניתן גם לתאם הפרחת בלונים, הפקת כיפות לאורחים ואף מטפחת ראש לנשים עם ציון שם הילד עליהם או לחלק מזכרת מהאירוע וכמובן לא לשכוח צלם לוידאו וסטילס
בקיץ מומלץ לתאם עם הנהלת הכותל את האירוע בתוך המנהרה, שם יש מיזוג וכמובן עזרת נשים הכוללת ערכת שמע (אוזניות אשר מסייעות לנשים לשמוע את הילד קורא)

פעילות באמצעות חברת הפקות:

המלצתינו למי שרוצה להגיע ולהנות מהאירוע והכי חשוב לא להתעסק עם כל התהליך (שוב חשוב לציין
שהתהליך דורש הרבה עבודה אם מפיקים לבד) להעסיק חברת הפקות, הם דואגים לכל התיאומים
הם דואגים גם ללוות את הילד בתהליך עצמו, מתאמים גם מדריכים שיסעו עם האורחים באוטובוס וכמובן מנעימים את זמנם בנסיעה בשירה בחידוני ידיעת הארץ ועוד.
לעיתים ניתן גם לתאם עם חברות ההפקה גם מופע או הצגה במסגרת ההליכה לכותל עצמו, ישנן מספר חברות הפקה המתמחות בתחום להלן שתיים מהן:

לירן לוי הפקות >>

ירושלים שבי >>