פסטיבל תפוחי אדמה – פסח 2012

תסגרו את האייפדים, כבו את הטלויזיה, הפשילו שרוולים, חיבשו כובע וקחו מיים לדרך כי הפסח הזה כולנו חקלאים! צעדת אביב מרהיבה בג’ו אלון, שוק איכרים ססגוני, מופעי קפיצה וטיולי אופנים בלה מדווש וכמובן פסטיבל תפוחי האדמה השנתי, הם רק חלק מהדברים שמחכים לכם בצפון הנגב.

פסטיבל תפוחי האדמה השישי יערך ביום שלישי 10 באפריל 2012 במצפה גבולות שבחבל הבשור (ליד קיבוץ גבולות – כביש 222) בין השעות 10:00-15:00. נצלו את ההזדמנות ומזג האוויר המתאים בעונה זו והזמינו חדר באירוח כפרי תיירות גבולות.

קיבוץ גבולות שוכן בחבל הבשור בצפון מערב הנגב באזור כפרי המשיק למדבר.

הקיבוץ משלב נופי מדבר וחקלאות ייחודית – במבט נחשפים שדות חקלאיים עד קצה האופק ומן העבר השני נפרשים מרחבי הנגב המרתקים.

קיבוץ גבולות הוקם בשנת 1943 כראשון מבין שלושת המצפים הראשונים בנגב.
כיום קיבוץ גבולות הינו “קהילה כפרית תיירותית” הנהנית משילוב של חקלאות מתקדמת , מפעל מצליח ושרותי תיירות עם 26 יחידות אירוח כפרי צמודות קרקע.

במסגרת הפסטיבל יערכו שלל פעילויות לילדים, כולם על טהרת תפוחי האדמה! בין האירועים – מופעים לילדים, תחרויות היתוליות, פיסול בפירה, הכנת חותמות אישיות מתפוחי אדמה, מופעי בישול וכן סיורים בשדות תפוחי אדמה והוצאת תפוחי אדמה מהשדה.

תפוחי אדמה זה ברבים – ישנם בעולם אלפי זנים שונים של תפוחי אדמה. בחבל הבשור גדלים כחמישים זנים שונים של תפוחי אדמה בעלי תכונות שונות וטעמים שונים. במסגרת הפסטיבל תתקיים תערוכה של זני תפוחי אדמה שונים, תוך מתן הסברים על ההבדלים בין הזנים והתאמתם לבישול, אפיה או טיגון. כן תתקיים תערוכה של כלים חקלאיים – איזה ילד לא אוהב טרקטורים?

באי הפסטיבל יקבלו שי אביבי: שקית תפוחי אדמה מובחרים מתנת מגדלי תפוחי האדמה בחבל הבשור.

עוד בפסטיבל – שוק איכרים ואומנים מחבל הבשור ביניהם מגדלי התוצרת המקומית עם מיטב גידולי העונה, פינות יצירה לילדים, מתחם בנייה בלבני בוץ, מאהל מספר סיפורים, מתחם מזון בו יוגשו מאכלים על טהרת תפוחי האדמה, מאכלים מתפוחי אדמה ומוצרי צ’יפס, מבוך חווייתי ועוד שלל הפתעות לכל המשפחה

תכנית פסטיבל תפוחי אדמה

בימת בידור מרכזית ומופעים לילדים.
תערוכת זני תפוחי אדמה .
תערוכת כלים חקלאיים.
סיורים בדרך השדות – אל שדות תפוחי האדמה ואיסוף היישר מהשדה
פינות הפעלה ויצירה לילדים: פיסול בפירה, חותמות מתפוחי אדמה ועוד…
מופעי בישול והדגמה לעיני הקהל.
תחרויות היתוליות וחידונים בנושא תפוחי אדמה.
מבוך ענק .
מטס ראווה צבעוני.
בובות תפוחי אדמה היתוליות.
שוק איכרים ,אמנים ומכירת תוצרת חקלאית.
סיורים באזור.
תחנת מידע ומוקד יציאה לטיול באזור.
ועוד שפע הפתעות….

מפת הגעה

My location
Get Directions

סרטונים